GT

Please select your country / region

Close Window
GT SPORT Community
BENL
16-17/03/2019
#FIAGTC #GTSport
Blik op de sectie Gran Turismo LIVE

Live-uitzending

Liveverslag

Eventoverzicht

De eerste serie van de FIA-certified Gran Turismo Championships eindigde vorig jaar en nu staat er een nieuwe serie op het punt van beginnen. Maar eerst vindt op 16 en 17 maart in Parijs het eerste live-evenement van de World Tour van 2019 plaats.

De beste deelnemers van de FIA GT Championships van vorig jaar komen weer tegen elkaar in actie tijdens dit World Tour-evenement in het Pavillon Gabriel te Parijs.

Net als tijdens de vorige World Tours is er een Nations Cup, waarin het ieder voor zich is, en een Manufacturer Series, waarin merkenteams tegen elkaar racen. Dit evenement licht een tipje van de sluier van de toekomst van de 2019-serie. Binnenkort meer!

Deelnemers

Nations Cup

Europa/Midden-Oosten/Afrika

Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Duitsland
Coque López
Williams_Coque14
Spanje
Patrik Blazsán
Williams_Fuvaros
Hongarije
Giorgio Mangano
Giorgio_57
Italië
Adam Suswillo
GTP_Aderrrm
Verenigd Koninkrijk
Martin Grady
GTA_Tidgney
Verenigd Koninkrijk
Carlos Salazar
pcm_stj
Portugal
Florent Pagandet
Jomas_74
Frankrijk
Pierre Lenoir
RC_Snake91
Frankrijk
Anthony Duval
RC_Atho
Frankrijk
 

Noord-Amerika

Andrew Brooks
Deafsun96
Canada

Midden- en Zuid-Amerika

Igor Fraga
IOF_RACING17
Brazilië
Adriano Carrazza
ELITE_Didico15
Brazilië
Fabian Portilla
FT_Mcqueen91
Chili
Nicolás Rubilar
FT_NicoR
Chili

Azië

Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38
Shogo Yoshida
gilles_honda_v12
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi
Yuki Shirakawa
yukiku
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-
Hongkong
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF
Hongkong

Oceanië

Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi
Australië
Daniel Holland
TRL_holl01
Australië
Adam Wilk
Adam_2167
Australië

Manufacturer Series

Lexus

Richard Castro
OutlawQuadrant
Verenigde Staten
Vincent Rigaud
LZR_SkyPikmin
Frankrijk
Kanata Kawakami
Kawakana222

Toyota

Agustin Cajal
ORMA_Aspicito
Argentinië
Rayan Derrouiche
RC_Miura
Frankrijk
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38

Aston Martin

Christopher Marcell
thisisridicolous
Verenigde Staten
Thomas Compton-Mcpherson
cubertom
Verenigd Koninkrijk
Yoshiharu Imai
legacy0193

Mitsubishi

Michael Avansino
TTG_Thunder24
Verenigde Staten
James Adams
JAdams2010
Verenigd Koninkrijk
Shogo Yoshida
gilles_honda_v12

Porsche

Thiago Gonzaga
FT_Solid
Brazilië
Sérgio Fonseca
serfonseca
Portugal
Tatsuya Sugawara
blackbeauty-79

Mercedes-Benz

Pedro Marzan
AMS_Marzan14
Verenigde Staten
Edward Williams
force_ewerby
Verenigd Koninkrijk
Yusuke Nakao
CLS63AMG-sc

Chevrolet

Fabian Portilla
FT_Mcqueen91
Chili
Lewis Bentley
mclaren6
Verenigd Koninkrijk
Yasushi Fujioka
RBGT504353

Renault Sport

Facundo Dudulec
JIM_FacuDudu
Argentinië
Coque López
Williams_Coque14
Spanje
David Dolinsky
LorD-ProtectoR99
Slowakije

Subaru

Joseph Lauro
BLKJ_Evolution
Verenigde Staten
Ilkka Koikkalainen
TgTenka
Finland
Takuma Miyazono
Kerokkuma_ej20

Nissan

Igor Fraga
IOF_RACING17
Brazilië
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Duitsland
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi

BMW

Nicolás Rubilar
FT_NicoR
Chili
Mike Zocher
Der_Heizer
Duitsland
Yuta Tsunashima
yui_1998tt

Honda

Diego Rubilar
FT_DieGodlike
Chili
Thomas Leonhart
Slentom
Frankrijk
Shunichi Arai
chatora73

Racestructuur

Manufacturer Series

- De 12 teams rijden een kwalificatietijdrit om de laatste startposities te bepalen, van plaats 7 tot en met 12.
- De beste 6 teams van de kwalificatietijdrit doen mee aan een extra top-6-tijdrit om de startposities voor race 1 te bepalen.
- Na race 1 worden de punten verdeeld, op basis waarvan de startopstelling van race 2 wordt bepaald.
- In races 1, 2 en 3 komt telkens slechts 1 deelnemer uit.
- De startopstelling voor de finalerace wordt bepaald door de cumulatieve puntenaantallen na race 3.
- In de finalerace rijden de 3 coureurs van hetzelfde team om beurten een endurancerace.
- De winnaar van de Manufacturer Series wordt vervolgens bepaald op basis van cumulatieve puntenaantallen na de finalerace.
Kwalificatietijdrit
12 teams (1 coureur)
Top-6-kwalificatie

Live-uitzending
Beste 6 teams (1 coureur)
- De startopstelling van de eerste 6 posities voor race 1 is gebaseerd op dit resultaat.
Races 1, 2 en 3

Live-uitzending
12 teams (1 coureur)
- De startopstellingen voor races 2 en 3 worden gebaseerd op de uitslag van de voorgaande race.
Finalerace


Live-uitzending
12 teams (3 coureurs, beurtelings)
- Elke deelnemer moet minstens 5 ronden rijden.
- Elk team moet 3 soorten banden gebruiken.
Punten x2

Puntenverdelingstabel

  1e 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e 10e
Race 1, 2, 3 12 ptn 10 ptn 8 ptn 7 ptn 6 ptn 5 ptn 4 ptn 3 ptn 2 ptn 1 pt
Finale 24 ptn 20 ptn 16 ptn 14 ptn 12 ptn 10 ptn 8 ptn 6 ptn 4 ptn 2 ptn
Manufacturer Series | Race 1
Categorie:Gr.3
Circuit:Brands Hatch Grand Prix Circuit
Bandenkeuze:Harde racebanden
Aantal ronden:5 ronden
Snelheid brandstofverbruik:4x
Snelheid bandenslijtage:16x
Manufacturer Series | Race 2
Categorie:Gr.4
Circuit:Tokyo Expressway - Zuidelijke buitenring
Bandenkeuze:Harde racebanden
Aantal ronden:5 ronden
Snelheid brandstofverbruik:4x
Snelheid bandenslijtage:13x
Manufacturer Series | Race 3
Categorie:Gr.3
Circuit:Suzuka Circuit
Bandenkeuze:Harde racebanden
Aantal ronden:5 ronden
Snelheid brandstofverbruik:4x
Snelheid bandenslijtage:12x
Manufacturer Series | Finalerace
Categorie:Gr.3
Circuit:Circuit de Barcelona-Catalunya GP-lay-out
Bandenkeuze:Harde/normale/zachte racebanden
Aantal ronden:17 ronden
Snelheid brandstofverbruik:4x
Snelheid bandenslijtage:10x

Nations Cup

- Alle 24 deelnemers voltooien een kwalificatietijdrit om een tijdelijk klassement te creëren. De deelnemers worden op basis van deze lijst onderverdeeld in de halvefinalegroepen A en B (12 per groep).
- De beste 6 deelnemers doen mee aan een top-6-kwalificatie om de uiteindelijke klasseringen van de beste 6 deelnemers te bepalen.
- Er vindt een halve finale plaats voor groepen A en B. 8 deelnemers, 4 uit elke groep, gaan door naar de finalerace.
- De resterende 12 deelnemers, van plaats 5 tot en met plaats 10 van elke halvefinalegroep, gaan door naar de herkansingsrace.
- De deelnemers die in de top 4 van de herkansingsrace eindigen, gaan door naar de finalerace.
- De winnaar van de Nations Cup wordt bepaald op basis van de uitslag van de finalerace.
Kwalificatietijdrit

24 wereldfinalisten uit de 2018-serie

Beste 6 deelnemers van de kwalificatietijdrit
18 deelnemers uit de kwalificatietijdrit (de nummers 7 tot en met 24)*Gelijkwaardig verdeeld over halvefinalegroepen A en B van de topklasseringen
Top-6-kwalificatie

6 deelnemers

Live-uitzending

Bepaalt de eerste 3 posities in de startopstelling van elke halvefinalegroep (6 deelnemers)
Halvefinalegroep A

12 deelnemers

Live-uitzending

Halvefinalegroep B

12 deelnemers

Live-uitzending

8 deelnemers uit halvefinalegroepen A/B (de beste 4 uit elke groep)
12 deelnemers uit halvefinalegroepen A/B (de nummers 5 tot en met 10 van elke groep)*De nummers 11 en 12 van elke groep liggen eruit
Herkansing

12 deelnemers

De beste 4 van de herkansing*De nummers 5 tot en met 12 liggen eruit
Nations Cup-finale

12 deelnemers

Live-uitzending

Nations Cup | Halve finale A
Categorie:N300
Circuit:Dragon Trail - Tuinen
Bandenkeuze:Harde/normale/zachte sportbanden
Aantal ronden:7 ronden
Snelheid brandstofverbruik:4x
Snelheid bandenslijtage:45x
Nations Cup | Halve finale B
Categorie:N500
Circuit:Fuji International Speedway
Bandenkeuze:Harde/normale/zachte sportbanden
Aantal ronden:7 ronden
Snelheid brandstofverbruik:4x
Snelheid bandenslijtage:42x
Nations Cup | Herkansing
Categorie:Gr.B
Circuit:Fishermans Ranch
Bandenkeuze:Terrein
Aantal ronden:3 ronden
Snelheid brandstofverbruik:Geen
Snelheid bandenslijtage:Geen
Nations Cup | Finalerace
Categorie:NNB
Circuit:AUTOPOLIS INTERNATIONAL RACING COURSE
Bandenkeuze:Harde/normale/zachte racebanden
Aantal ronden:16 ronden
Snelheid brandstofverbruik:3x
Snelheid bandenslijtage:16x

Competitie-uitslag

World Tour 2019 - Parijs
Finale Nations Cup
Nicolás Rubilar
FT_NicoR
Chili
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Duitsland
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-
Hongkong

Details race-uitslag openenDetails race-uitslag sluiten

Finale Nations Cup

KLASSERINGCOUREURTIJD
1
 
Nicolás Rubilar
FT_NicoR

24:50.467

2
 
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING

+03.066

3
 
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-

+04.009

4
 
Patrik Blazsán
Williams_Fuvaros

+05.242

5
 
Giorgio Mangano
Giorgio_57

+05.934

6
 
Coque López
Williams_Coque14

+07.977

7
 
Igor Fraga
IOF_RACING17

+12.129

8
 
Carlos Salazar
pcm_stj

+13.064

9
 
Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi

+18.059

10
 
Anthony Duval
RC_Atho

+20.125

11
 
Pierre Lenoir
RC_Snake91

+37.053

12
 
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF

+47.087

Herkansing

KLASSERINGCOUREURTIJD
1
 
Igor Fraga
IOF_RACING17

9:28.300

2
 
Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi

+06.294

3
 
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF

+10.791

4
 
Pierre Lenoir
RC_Snake91

+13.252

5
 
Adam Wilk
Adam_2167

+15.132

6
 
Andrew Brooks
Deafsun96

+15.913

7
 
Daniel Holland
TRL_holl01

+19.757

8
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38

+21.798

9
 
Adriano Carrazza
ELITE_Didico15

+21.936

10
 
Martin Grady
GTA_Tidgney

+23.078

11
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi

+23.177

12
 
Florent Pagandet
Jomas_74

+23.283

Halvefinalegroep B

KLASSERINGCOUREURTIJD
1
 
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-

13:23.701

2
 
Carlos Salazar
pcm_stj

+04.935

3
 
Giorgio Mangano
Giorgio_57

+09.183

4
 
Coque López
Williams_Coque14

+13.156

5
 
Igor Fraga
IOF_RACING17

+13.792

6
 
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF

+16.959

7
 
Pierre Lenoir
RC_Snake91

+17.816

8
 
Martin Grady
GTA_Tidgney

+18.003

9
 
Adriano Carrazza
ELITE_Didico15

+20.886

10
 
Daniel Holland
TRL_holl01

+21.081

11
 
Adam Suswillo
GTP_Aderrrm

+22.615

12
 
Fabian Portilla
FT_Mcqueen91

+23.093

Halvefinalegroep A

KLASSERINGCOUREURTIJD
1
 
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING

13:02.316

2
 
Nicolás Rubilar
FT_NicoR

+04.394

3
 
Patrik Blazsán
Williams_Fuvaros

+11.606

4
 
Anthony Duval
RC_Atho

+11.731

5
 
Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi

+18.231

6
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38

+18.404

7
 
Andrew Brooks
Deafsun96

+19.157

8
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi

+19.546

9
 
Florent Pagandet
Jomas_74

+19.585

10
 
Adam Wilk
Adam_2167

+19.913

11
Yuki Shirakawa
yukiku

+20.836

12
Shogo Yoshida
gilles_honda_v12

+21.415

World Tour 2019 - Parijs
Finale Manufacturer Series

Christopher Marcell
thisisridicolous
Verenigde Staten
Thomas Compton-Mcpherson
cubertom
Verenigd Koninkrijk
Yoshiharu Imai
legacy0193

Igor Fraga
IOF_RACING17
Brazilië
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Duitsland
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi

Thiago Gonzaga
FT_Solid
Brazilië
Sérgio Fonseca
serfonseca
Portugal
Tatsuya Sugawara
blackbeauty-79

Details race-uitslag openenDetails race-uitslag sluiten

KLASSERING COUREUR RACE 1 RACE 2 RACE 3 FINALERACE PUNTENTOTAAL
1
Aston Martin
Christopher Marcell, Thomas Compton-Mcpherson, Yoshiharu Imai

4

10

10

24

48

2
Nissan
Igor Fraga, Mikail Hizal, Ryota Kokubun

8

12

8

12

40

3
Porsche
Thiago Gonzaga, Sérgio Fonseca, Tatsuya Sugawara

7

4

3

20

34

4
BMW
Nicolás Rubilar, Mike Zocher, Yuta Tsunashima

12

8

0

6

26

5
Toyota
Agustín Cajal, Rayan Derrouiche, Tomoaki Yamanaka

2

1

7

14

24

6
Mitsubishi
Michael Avansino, James Adams, Shogo Yoshida

1

0

5

16

22

7
Mercedes-Benz
Pedro Marzan, Edward Williams, Yusuke Nakao

5

7

2

8

22

8
Lexus
Richard Castro, Vincent Rigaud, Kanata Kawakami

3

2

4

10

19

9
Subaru
Joseph Lauro, Ilkka Koikkalainen, Takuma Miyazono

6

3

6

4

19

10
Renault Sport
Facundo Dudulec, Coque López, David Dolinsky

0

5

12

0

17

11
Honda
Diego Rubilar, Thomas Leonhart, Shunichi Arai

10

0

1

0

11

12
Chevrolet
Fabian Portilla, Lewis Bentley, Yasushi Fujioka

0

6

0

2

8

FINALERACE

KLASSERINGCOUREURTIJD
1
Aston Martin
Christopher Marcell, Thomas Compton-Mcpherson, Yoshiharu Imai

31:09.273

2
Porsche
Thiago Gonzaga, Sérgio Fonseca, Tatsuya Sugawara

+01.954

3
Mitsubishi
Michael Avansino, James Adams, Shogo Yoshida

+03.693

4
Toyota
Agustin Cajal, Rayan Derrouiche, Tomoaki Yamanaka

+06.543

5
Nissan
Igor Fraga, Mikail Hizal, Ryota Kokubun

+07.199

6
Lexus
Richard Castro, Vincent Rigaud, Kanata Kawakami

+10.388

7
Mercedes-Benz
Pedro Marzan, Edward Williams, Yusuke Nakao

+11.972

8
BMW
Nicolás Rubilar, Mike Zocher, Yuta Tsunashima

+12.554

9
Subaru
Joseph Lauro, Ilkka Koikkalainen, Takuma Miyazono

+15.575

10
Chevrolet
Fabian Portilla, Lewis Bentley, Yasushi Fujioka

+20.077

11
Renault Sport
Facundo Dudulec, Coque López, David Dolinsky

+25.845

12
Honda
Diego Rubilar, Thomas Leonhart, Shunichi Arai

+33.427

Race 3

KLASSERINGCOUREURTIJD
1
Renault Sport
Facundo Dudulec, Coque López, David Dolinsky

10:14.747

2
Aston Martin
Christopher Marcell, Thomas Compton-Mcpherson, Yoshiharu Imai

+00.193

3
Nissan
Igor Fraga, Mikail Hizal, Ryota Kokubun

+00.539

4
Toyota
Agustin Cajal, Rayan Derrouiche, Tomoaki Yamanaka

+07.390

5
Subaru
Joseph Lauro, Ilkka Koikkalainen, Takuma Miyazono

+07.776

6
Mitsubishi
Michael Avansino, James Adams, Shogo Yoshida

+08.146

7
Lexus
Richard Castro, Vincent Rigaud, Kanata Kawakami

+08.961

8
Porsche
Thiago Gonzaga, Sérgio Fonseca, Tatsuya Sugawara

+11.648

9
Mercedes-Benz
Pedro Marzan, Edward Williams, Yusuke Nakao

+12.265

10
Honda
Diego Rubilar, Thomas Leonhart, Shunichi Arai

+13.667

11
Chevrolet
Fabian Portilla, Lewis Bentley, Yasushi Fujioka

+18.152

12
BMW
Nicolás Rubilar, Mike Zocher, Yuta Tsunashima

+23.675

Race 2

KLASSERINGCOUREURTIJD
1
Nissan
Igor Fraga, Mikail Hizal, Ryota Kokubun

8:27.293

2
Aston Martin
Christopher Marcell, Thomas Compton-Mcpherson, Yoshiharu Imai

+04.093

3
BMW
Nicolás Rubilar, Mike Zocher, Yuta Tsunashima

+04.288

4
Mercedes-Benz
Pedro Marzan, Edward Williams, Yusuke Nakao

+04.460

5
Chevrolet
Fabian Portilla, Lewis Bentley, Yasushi Fujioka

+06.732

6
Renault Sport
Facundo Dudulec, Coque López, David Dolinsky

+07.116

7
Porsche
Thiago Gonzaga, Sérgio Fonseca, Tatsuya Sugawara

+07.582

8
Subaru
Joseph Lauro, Ilkka Koikkalainen, Takuma Miyazono

+09.888

9
Lexus
Richard Castro, Vincent Rigaud, Kanata Kawakami

+10.142

10
Toyota
Agustin Cajal, Rayan Derrouiche, Tomoaki Yamanaka

+10.641

11
Mitsubishi
Michael Avansino, James Adams, Shogo Yoshida

+12.555

12
Honda
Diego Rubilar, Thomas Leonhart, Shunichi Arai

+15.360

Race 1

KLASSERINGCOUREURTIJD
1
BMW
Nicolás Rubilar, Mike Zocher, Yuta Tsunashima

7:04.188

2
Honda
Diego Rubilar, Thomas Leonhart, Shunichi Arai

+04.791

3
Nissan
Igor Fraga, Mikail Hizal, Ryota Kokubun

+05.642

4
Porsche
Thiago Gonzaga, Sérgio Fonseca, Tatsuya Sugawara

+06.212

5
Subaru
Joseph Lauro, Ilkka Koikkalainen, Takuma Miyazono

+07.265

6
Mercedes-Benz
Pedro Marzan, Edward Williams, Yusuke Nakao

+07.480

7
Aston Martin
Christopher Marcell, Thomas Compton-Mcpherson, Yoshiharu Imai

+09.072

8
Lexus
Richard Castro, Vincent Rigaud, Kanata Kawakami

+09.179

9
Toyota
Agustin Cajal, Rayan Derrouiche, Tomoaki Yamanaka

+10.168

10
Mitsubishi
Michael Avansino, James Adams, Shogo Yoshida

+10.323

11
Chevrolet
Fabian Portilla, Lewis Bentley, Yasushi Fujioka

+10.919

12
Renault Sport
Facundo Dudulec, Coque López, David Dolinsky

+17.847

Terug naar bovenkant