GT

Please select your country / region

Close Window
Komunita GT SPORT
CZ
16. až 17. 3. 2019
#FIAGTC #GTSport
Zobrazit v sekci „Gran Turismo LIVE“

Živé vysílání

Zpráva GT Sport Live

Přehled akce

V loňském roce skončil první, inaugurační seriál závodů šampionátu FIA-certified Gran Turismo Championships a před námi je nový seriál závodů: ovšem ještě než začne, čeká nás první živý závod „Gran Turismo World Tour“ roku 2019, který se bude konat v Paříži od 16. do 17. března.

Na tomto World Tour, které se bude konat v Paříži v pavilonu Gabriel Pavilion, se znovu střetnou nejlepší soutěžící FIA GT Championships uplynulého roku.

Stejně jako v minulých World Tour se pojedou závody v šampionátu Nations Cup, v němž soutěží jednotliví soutěžící, a Manufacturer Series, v němž se vzájemně střetnou týmy výrobců: tato akce nám nabídne pohled do budoucnosti seriálu závodů v roce 2019 – těšte se!

Účastníci

Nations Cup

Evropa / Střední východ / Afrika

Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Německo
Coque López
Williams_Coque14
Španělsko
Patrik Blazsán
Williams_Fuvaros
Maďarsko
Giorgio Mangano
Giorgio_57
Itálie
Adam Suswillo
GTP_Aderrrm
Velká Británie
Martin Grady
GTA_Tidgney
Velká Británie
Carlos Salazar
pcm_stj
Portugalsko
Florent Pagandet
Jomas_74
Francie
Pierre Lenoir
RC_Snake91
Francie
Anthony Duval
RC_Atho
Francie
 

Severní Amerika

Andrew Brooks
Deafsun96
Kanada

Střední a Jižní Amerika

Igor Fraga
IOF_RACING17
Brazílie
Adriano Carrazza
ELITE_Didico15
Brazílie
Fabian Portilla
FT_Mcqueen91
Chile
Nicolás Rubilar
FT_NicoR
Chile

Asie

Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38
Shogo Yoshida
gilles_honda_v12
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi
Yuki Shirakawa
yukiku
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-
Hongkong
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF
Hongkong

Oceánie

Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi
Austrálie
Daniel Holland
TRL_holl01
Austrálie
Adam Wilk
Adam_2167
Austrálie

Manufacturer Series

Lexus

Richard Castro
OutlawQuadrant
Spojené státy
Vincent Rigaud
LZR_SkyPikmin
Francie
Kanata Kawakami
Kawakana222

Toyota

Agustin Cajal
ORMA_Aspicito
Argentina
Rayan Derrouiche
RC_Miura
Francie
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38

Aston Martin

Christopher Marcell
thisisridicolous
Spojené státy
Thomas Compton-Mcpherson
cubertom
Velká Británie
Yoshiharu Imai
legacy0193

Mitsubishi

Michael Avansino
TTG_Thunder24
Spojené státy
James Adams
JAdams2010
Velká Británie
Shogo Yoshida
gilles_honda_v12

Porsche

Thiago Gonzaga
FT_Solid
Brazílie
Sérgio Fonseca
serfonseca
Portugalsko
Tatsuya Sugawara
blackbeauty-79

Mercedes-Benz

Pedro Marzan
AMS_Marzan14
Spojené státy
Edward Williams
force_ewerby
Velká Británie
Yusuke Nakao
CLS63AMG-sc

Chevrolet

Fabian Portilla
FT_Mcqueen91
Chile
Lewis Bentley
mclaren6
Velká Británie
Yasushi Fujioka
RBGT504353

Renault Sport

Facundo Dudulec
JIM_FacuDudu
Argentina
Coque López
Williams_Coque14
Španělsko
David Dolinsky
LorD-ProtectoR99
Slovensko

Subaru

Joseph Lauro
BLKJ_Evolution
Spojené státy
Ilkka Koikkalainen
TgTenka
Finsko
Takuma Miyazono
Kerokkuma_ej20

Nissan

Igor Fraga
IOF_RACING17
Brazílie
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Německo
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi

BMW

Nicolás Rubilar
FT_NicoR
Chile
Mike Zocher
Der_Heizer
Německo
Yuta Tsunashima
yui_1998tt

Honda

Diego Rubilar
FT_DieGodlike
Chile
Thomas Leonhart
Slentom
Francie
Shunichi Arai
chatora73

Struktura závodu

Manufacturer Series

– „Souhrnnou kvalifikaci“, která určí pozice na finálovém startovním roštu od 7. do 12. místa, pojede 12 týmů.
– 6 nejlepších týmů ze „Souhrnné kvalifikaci“ postoupí do „Kvalifikace 6 nejlepších“, která rozhodne o jejich pořadí na startovním roštu v závodě 1.
– Na konci závodu 1 budou uděleny body a pořadí na startovním roštu v závodě 2 bude určeno na základě těchto bodů.
– V závodech 1, 2 a 3 bude jezdit pouze 1 soutěžící.
– Pořadí startovního roštu finálového závodu bude určeno kumulovaným součtem bodů na konci závodu 3.
– Finálového závodu, který bude vytrvalostní, se zúčastní 3 soutěžící z jednoho týmu.
– Vítěz Manufacturer Series pak bude určen kumulovaným součtem bodů na konci finálového závodu.
Souhrnná kvalifikace
12 týmů (1 jezdec)
Souhrnná kvalifikace 6 nejlepších
Živé vysílání
6 nejlepších týmů (1 jezdec)
– Pořadí na startovním roštu 6 nejlepších pozic závodu 1 bude určeno na základě tohoto výsledku.
Závod 1, 2 a 3
Živé vysílání
12 týmů (1 jezdec)
– Pořadí na startovním roštu v závodech 2 a 3 bude určeno na základě výsledků předchozího závodu.
Finálový závod
Živé vysílání
12 týmů (3 střídající se jezdci)
– Každý soutěžící musí zajet nejméně 5 kol.
– Každý tým musí využít 3 druhy pneumatik.
Body x2

Tabulka rozdělování bodů

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.
Závod 1, 2, 3 12 bodů 10 bodů 8 bodů 7 bodů 6 bodů 5 bodů 4 body 3 body 2 body 1 bod
Finálový závod 24 bodů 20 bodů 16 bodů 14 bodů 12 bodů 10 bodů 8 bodů 6 bodů 4 body 2 body
Manufacturer Series | Závod 1
Kategorie:Gr. 3
Trať:Brands Hatch Grand Prix Circuit
Výběr pneumatik:Závodní: Tvrdé
Počet kol:5 kol
Rychlost spotřeby paliva:4x
Rychlost opotřebení pneumatik:16x
Manufacturer Series | Závod 2
Kategorie:Gr. 4
Trať:Tokyo Expressway – jižní vnější smyčka
Výběr pneumatik:Závodní: Tvrdé
Počet kol:5 kol
Rychlost spotřeby paliva:4x
Rychlost opotřebení pneumatik:13x
Manufacturer Series | Závod 3
Kategorie:Gr. 3
Trať:Suzuka Circuit
Výběr pneumatik:Závodní: Tvrdé
Počet kol:5 kol
Rychlost spotřeby paliva:4x
Rychlost opotřebení pneumatik:12x
Manufacturer Series | Finálový závod
Kategorie:Gr. 3
Trať:Circuit de Barcelona-Catalunya – Grand Prix rozvržení
Výběr pneumatik:Závodní: Tvrdé/střední/měkké
Počet kol:17 kol
Rychlost spotřeby paliva:4x
Rychlost opotřebení pneumatik:10x

Nations Cup

– „Souhrnnou kvalifikaci“ pojede všech 24 soutěžících, aby byl stanoven interní žebříček. Na jeho základě pak budou soutěžící rozděleni do semifinálové skupiny A a semifinálové skupiny B (12 na skupinu).
– 6 nejvýše umístěných soutěžících se zúčastní „Kvalifikace 6 nejlepších“, která určí finální pořadí prvních 6. Tato šestice pak bude rovnoměrně rozdělena do skupin A a B.
– Ve skupinách A a B se poté bude konat semifinále a do finálového závodu postoupí 8 soutěžících (4 nejlepší z každé skupiny).
– Zbývajících 12 soutěžících od 5. do 10. místa z každé semifinálové skupiny postoupí do opravného závodu.
– Soutěžící, kteří se v opravném závodě umístí na 1. až 4. místě, postoupí do finálového závodu.
– Vítěz Nations Cupu bude určen výsledkem finálového závodu.
Souhrnná kvalifikace

24 účastníků světového finále z ročníku 2018

6 nejlepších soutěžících ze souhrnné kvalifikace
18 soutěžících ze souhrnné kvalifikace
(umístěných od 7. do 24. místa)*Od nejvyšších míst rovnoměrně rozdělených do semifinálových skupin A a B
Souhrnná kvalifikace 6 nejlepších

6 soutěžících

Živé vysílání

Určí 3 nejvyšší pozice na roštu v každé semifinálové skupině (6 soutěžících)
Semifinálová skupina A

12 soutěžících

Živé vysílání

Semifinálová skupina B

12 soutěžících

Živé vysílání

8 soutěžících ze semifinálových skupin A/B
(4 nejlepší z každé skupiny)
12 soutěžících ze semifinálových skupin A/B
(od 5. do 10. místa v každé skupině)*Soutěžící na 11. a 12. místě v každé skupině jsou vyřazeni
Opravná skupina

12 soutěžících

4 nejlepší z opravné skupiny*Soutěžící na 5. až 12. místě jsou vyřazeni
Finále Nations Cupu

12 soutěžících

Živé vysílání

Nations Cup | Semifinále A
Kategorie:N300
Trať:Dragon Trail – zahrady
Výběr pneumatik:Sportovní: Tvrdé/střední/měkké
Počet kol:7 kol
Rychlost spotřeby paliva:4x
Rychlost opotřebení pneumatik:45x
Nations Cup | Semifinále B
Kategorie:N500
Trať:Fuji International Speedway
Výběr pneumatik:Sportovní: Tvrdé/střední/měkké
Počet kol:7 kol
Rychlost spotřeby paliva:4x
Rychlost opotřebení pneumatik:42x
Nations Cup | Opravná skupina
Kategorie:Gr. B
Trať:Fishermans Ranch
Výběr pneumatik:Na šotolinu
Počet kol:3 kola
Rychlost spotřeby paliva:žádná
Rychlost opotřebení pneumatik:žádná
Nations Cup | Finálový závod
Kategorie:Bude určena
Trať:AUTOPOLIS International Racing Course
Výběr pneumatik:Závodní: Tvrdé/střední/měkké
Počet kol:16 kol
Rychlost spotřeby paliva:3x
Rychlost opotřebení pneumatik:16x

Výsledky soutěže

World Tour 2019 - Paříž
Finále Nations Cupu
Nicolás Rubilar
FT_NicoR
Chile
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Německo
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-
Hongkong

Otevřít detailní výsledky závoduZavřít detailní výsledky závodu

Finále Nations Cupu

POŘADÍJEZDECČAS
1
 
Nicolás Rubilar
FT_NicoR

24:50.467

2
 
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING

+03.066

3
 
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-

+04.009

4
 
Patrik Blazsán
Williams_Fuvaros

+05.242

5
 
Giorgio Mangano
Giorgio_57

+05.934

6
 
Coque López
Williams_Coque14

+07.977

7
 
Igor Fraga
IOF_RACING17

+12.129

8
 
Carlos Salazar
pcm_stj

+13.064

9
 
Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi

+18.059

10
 
Anthony Duval
RC_Atho

+20.125

11
 
Pierre Lenoir
RC_Snake91

+37.053

12
 
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF

+47.087

Opravná skupina

POŘADÍJEZDECČAS
1
 
Igor Fraga
IOF_RACING17

9:28.300

2
 
Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi

+06.294

3
 
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF

+10.791

4
 
Pierre Lenoir
RC_Snake91

+13.252

5
 
Adam Wilk
Adam_2167

+15.132

6
 
Andrew Brooks
Deafsun96

+15.913

7
 
Daniel Holland
TRL_holl01

+19.757

8
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38

+21.798

9
 
Adriano Carrazza
ELITE_Didico15

+21.936

10
 
Martin Grady
GTA_Tidgney

+23.078

11
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi

+23.177

12
 
Florent Pagandet
Jomas_74

+23.283

Semifinálová skupina B

POŘADÍJEZDECČAS
1
 
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-

13:23.701

2
 
Carlos Salazar
pcm_stj

+04.935

3
 
Giorgio Mangano
Giorgio_57

+09.183

4
 
Coque López
Williams_Coque14

+13.156

5
 
Igor Fraga
IOF_RACING17

+13.792

6
 
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF

+16.959

7
 
Pierre Lenoir
RC_Snake91

+17.816

8
 
Martin Grady
GTA_Tidgney

+18.003

9
 
Adriano Carrazza
ELITE_Didico15

+20.886

10
 
Daniel Holland
TRL_holl01

+21.081

11
 
Adam Suswillo
GTP_Aderrrm

+22.615

12
 
Fabian Portilla
FT_Mcqueen91

+23.093

Semifinálová skupina A

POŘADÍJEZDECČAS
1
 
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING

13:02.316

2
 
Nicolás Rubilar
FT_NicoR

+04.394

3
 
Patrik Blazsán
Williams_Fuvaros

+11.606

4
 
Anthony Duval
RC_Atho

+11.731

5
 
Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi

+18.231

6
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38

+18.404

7
 
Andrew Brooks
Deafsun96

+19.157

8
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi

+19.546

9
 
Florent Pagandet
Jomas_74

+19.585

10
 
Adam Wilk
Adam_2167

+19.913

11
Yuki Shirakawa
yukiku

+20.836

12
Shogo Yoshida
gilles_honda_v12

+21.415

World Tour 2019 - Paříž
Finále Manufacturer Series

Christopher Marcell
thisisridicolous
Spojené státy
Thomas Compton-Mcpherson
cubertom
Velká Británie
Yoshiharu Imai
legacy0193

Igor Fraga
IOF_RACING17
Brazílie
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Německo
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi

Thiago Gonzaga
FT_Solid
Brazílie
Sérgio Fonseca
serfonseca
Portugalsko
Tatsuya Sugawara
blackbeauty-79

Otevřít detailní výsledky závoduZavřít detailní výsledky závodu

POŘADÍ JEZDEC 1. ZÁVOD 2. ZÁVOD 3. ZÁVOD FINÁLE CELKOVÉ BODY
1
Aston Martin
Christopher Marcell, Thomas Compton-Mcpherson, Yoshiharu Imai

4

10

10

24

48

2
Nissan
Igor Fraga, Mikail Hizal, Ryota Kokubun

8

12

8

12

40

3
Porsche
Thiago Gonzaga, Sérgio Fonseca, Tatsuya Sugawara

7

4

3

20

34

4
BMW
Nicolás Rubilar, Mike Zocher, Yuta Tsunashima

12

8

0

6

26

5
Toyota
Agustín Cajal, Rayan Derrouiche, Tomoaki Yamanaka

2

1

7

14

24

6
Mitsubishi
Michael Avansino, James Adams, Shogo Yoshida

1

0

5

16

22

7
Mercedes-Benz
Pedro Marzan, Edward Williams, Yusuke Nakao

5

7

2

8

22

8
Lexus
Richard Castro, Vincent Rigaud, Kanata Kawakami

3

2

4

10

19

9
Subaru
Joseph Lauro, Ilkka Koikkalainen, Takuma Miyazono

6

3

6

4

19

10
Renault Sport
Facundo Dudulec, Coque López, David Dolinsky

0

5

12

0

17

11
Honda
Diego Rubilar, Thomas Leonhart, Shunichi Arai

10

0

1

0

11

12
Chevrolet
Fabian Portilla, Lewis Bentley, Yasushi Fujioka

0

6

0

2

8

FINÁLE

POŘADÍJEZDECČAS
1
Aston Martin
Christopher Marcell, Thomas Compton-Mcpherson, Yoshiharu Imai

31:09.273

2
Porsche
Thiago Gonzaga, Sérgio Fonseca, Tatsuya Sugawara

+01.954

3
Mitsubishi
Michael Avansino, James Adams, Shogo Yoshida

+03.693

4
Toyota
Agustin Cajal, Rayan Derrouiche, Tomoaki Yamanaka

+06.543

5
Nissan
Igor Fraga, Mikail Hizal, Ryota Kokubun

+07.199

6
Lexus
Richard Castro, Vincent Rigaud, Kanata Kawakami

+10.388

7
Mercedes-Benz
Pedro Marzan, Edward Williams, Yusuke Nakao

+11.972

8
BMW
Nicolás Rubilar, Mike Zocher, Yuta Tsunashima

+12.554

9
Subaru
Joseph Lauro, Ilkka Koikkalainen, Takuma Miyazono

+15.575

10
Chevrolet
Fabian Portilla, Lewis Bentley, Yasushi Fujioka

+20.077

11
Renault Sport
Facundo Dudulec, Coque López, David Dolinsky

+25.845

12
Honda
Diego Rubilar, Thomas Leonhart, Shunichi Arai

+33.427

3 závod

POŘADÍJEZDECČAS
1
Renault Sport
Facundo Dudulec, Coque López, David Dolinsky

10:14.747

2
Aston Martin
Christopher Marcell, Thomas Compton-Mcpherson, Yoshiharu Imai

+00.193

3
Nissan
Igor Fraga, Mikail Hizal, Ryota Kokubun

+00.539

4
Toyota
Agustin Cajal, Rayan Derrouiche, Tomoaki Yamanaka

+07.390

5
Subaru
Joseph Lauro, Ilkka Koikkalainen, Takuma Miyazono

+07.776

6
Mitsubishi
Michael Avansino, James Adams, Shogo Yoshida

+08.146

7
Lexus
Richard Castro, Vincent Rigaud, Kanata Kawakami

+08.961

8
Porsche
Thiago Gonzaga, Sérgio Fonseca, Tatsuya Sugawara

+11.648

9
Mercedes-Benz
Pedro Marzan, Edward Williams, Yusuke Nakao

+12.265

10
Honda
Diego Rubilar, Thomas Leonhart, Shunichi Arai

+13.667

11
Chevrolet
Fabian Portilla, Lewis Bentley, Yasushi Fujioka

+18.152

12
BMW
Nicolás Rubilar, Mike Zocher, Yuta Tsunashima

+23.675

2 závod

POŘADÍJEZDECČAS
1
Nissan
Igor Fraga, Mikail Hizal, Ryota Kokubun

8:27.293

2
Aston Martin
Christopher Marcell, Thomas Compton-Mcpherson, Yoshiharu Imai

+04.093

3
BMW
Nicolás Rubilar, Mike Zocher, Yuta Tsunashima

+04.288

4
Mercedes-Benz
Pedro Marzan, Edward Williams, Yusuke Nakao

+04.460

5
Chevrolet
Fabian Portilla, Lewis Bentley, Yasushi Fujioka

+06.732

6
Renault Sport
Facundo Dudulec, Coque López, David Dolinsky

+07.116

7
Porsche
Thiago Gonzaga, Sérgio Fonseca, Tatsuya Sugawara

+07.582

8
Subaru
Joseph Lauro, Ilkka Koikkalainen, Takuma Miyazono

+09.888

9
Lexus
Richard Castro, Vincent Rigaud, Kanata Kawakami

+10.142

10
Toyota
Agustin Cajal, Rayan Derrouiche, Tomoaki Yamanaka

+10.641

11
Mitsubishi
Michael Avansino, James Adams, Shogo Yoshida

+12.555

12
Honda
Diego Rubilar, Thomas Leonhart, Shunichi Arai

+15.360

1 závod

POŘADÍJEZDECČAS
1
BMW
Nicolás Rubilar, Mike Zocher, Yuta Tsunashima

7:04.188

2
Honda
Diego Rubilar, Thomas Leonhart, Shunichi Arai

+04.791

3
Nissan
Igor Fraga, Mikail Hizal, Ryota Kokubun

+05.642

4
Porsche
Thiago Gonzaga, Sérgio Fonseca, Tatsuya Sugawara

+06.212

5
Subaru
Joseph Lauro, Ilkka Koikkalainen, Takuma Miyazono

+07.265

6
Mercedes-Benz
Pedro Marzan, Edward Williams, Yusuke Nakao

+07.480

7
Aston Martin
Christopher Marcell, Thomas Compton-Mcpherson, Yoshiharu Imai

+09.072

8
Lexus
Richard Castro, Vincent Rigaud, Kanata Kawakami

+09.179

9
Toyota
Agustin Cajal, Rayan Derrouiche, Tomoaki Yamanaka

+10.168

10
Mitsubishi
Michael Avansino, James Adams, Shogo Yoshida

+10.323

11
Chevrolet
Fabian Portilla, Lewis Bentley, Yasushi Fujioka

+10.919

12
Renault Sport
Facundo Dudulec, Coque López, David Dolinsky

+17.847

Zpět na začátek stránky